Et En

Leonid Latsepov ja Helen Bell kaitsesid 52.jooksul ümber Ülemiste järve mullust võitu

17.08.2024
Liidrid on jõudnud Veepuhastjaamast Ülemiste järve kallasrajale

23.korda toimunud Maru Järvejooksude võitjateks krooniti Jaanus Kallaste ja Helen Bell

Laupäeval, 17.augustil toimunud 52. jooks ümber Ülemiste järve lõpetas ka 2024.aasta Maru Järvejooksude sarja. Unikaalsel, tavaajal suures osas suletud territooriumil kulgenud rajal 52.korda toimunud Ülemiste järvejooksul kaitsesid eelmise aasta võitu Helen Bell ja Leonid Latsepov.
Leonid Latsepov võttis napi aga kindla võidu ajaga 4
4:41.1. Teisena lõpetanud Deniss Šalkauskas kaotas Latsepovile vaid 9 sekundiga. Kolmandaks jooksis end Jaanus Kallaste, kes ületas finišijoone ajaga 45:46.4. Ülemiste järve jooksul jõudsid autasutamisele ehk kuue hulka veel Mark Abner, Bert Tippi ja Jaan Lilleorg.

Kui enne Ülemiste jooksu ol sarja üldarvestuses Jaanus Kallaste edu sarja kokkuvõttes Bert Tippi ees vaid kaheksa sekundit, siis sellest täitsa piisas. Kolmas koht Ülemiste jooksul ja Bert Tippit endast tagapool hoides tagas Kallastele võidu Maru Järvejooksude kokkuvõttes koondajaga 2:16:47.5. Tugeva jooksuga Ülemiste jooksul tõusis sarja arvestuses teiseks hoopis Deniss Šalkauskas, kes kaotas nelja jooksu aegade liitmisel lõpuks Kallastele vaid 15 sekundiga. Bert Tippile kuulus lõpuks kolmas koht koondajaga 2:17:47.3. Esikuue hulka mahtusid veel Jaan Lilleorg, Allan Männi ja Aaro Tiiksaar.

Naistest jooksis ringi ümber Ülemiste järve kõige kiiremini Helen Bell, kes ajaga 53:48.0 kaitses ka mullust esikohta ja oli üldarvestuses 30. Kohe tema järel lõpetas teise naisena Kelly Nevolihhin, kes ajaga 54:11.8 oli üldarvestuses 33.kohal. Kolmandana ületas ajaga 55:06.4 finišijoone Kertu Kula. Esikolmikule järgnesid Evelin Talts, Kadri Veske ja Triin Gede.

Helen Bell võitis sarja kuulunud neljast jooksust kaks ja oli kahel korral teine ning võttis sellega ka sarja ülikindla võidu 2:27:35.6. Maru Järvejooksude arvestuses järgnesid teist aastat järjest sarja võitnud Bellile Evelin Talts, Kadri Veske, Triin Gede, Chrisse Soome ja Pille Visser.

Tallinna Vee 52.jooksule ümber Ülemiste järve tegi tiiru peale 537 järvejooksjat ja ka -kõndijat.
23.korda toimunud MAru Järvejooksude sarja kõigil neljal järvejooksul osalesid ja said tulemuse kirja 156 järvejooksjat ja -kõndijat